Zestawy ćwiczeń po operacji usuwania torbieli z jajnika

Witam piszę w imieniu mojej partnerki, która przechodziła operację usuwania torbieli z jajnika (tzw. potworniak). Jak po tego typu operacji wygląda powrót do normalnych zajęć, pracy. Wiem, że powinno się ćwiczyć brzuch, żeby nie doszło do zrostów ale nie wiem jak to wygląda czasowo (ile dni po operacji można zacząć robić delikatne brzuszki itp.) Czy są gdzieś dostępne jakieś zestawy ćwiczeń dla takich osób? Dziękuję!

Przez 21-30 dni powinna Partnerka uważać, nie wykonywać ćwiczeń obciążających ścianę brzucha.