Zgrubienie na nodze a mięsak

Kilka dni temu wykryłam na prawej nodze, kilka centymetrów nad kolanem niewielkie zgrubienie (miękkie, nie boli, czuję gdy przesuwam palcem z dołu do góry - w drugą stronę niewyczuwalne, średnio widoczne), martwię się, bo naczytałam się o mięsakach. Dodam, że kilka dni przed tym jak zauważyłam to zgrubienie miałam wykonywane USG nóg (z innego powodu), czy lekarz mógł przeoczyć formowanie się mięsaka?! Dodam, że jestem w 9 miesiącu ciąży i dość znacznie przysyłam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Mięsaki tkanek miękkich nie są częstymi nowotworami, myślę że nie powinna Pani wpadać w panikę. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że wybadana przez Panią zmiana to niegroźny tłuszczak czy włókniak. Jeśli lekarz wykonywał np. doppelra naczyń kończyny dolnej z powodu podejrzenia zakrzepicy, rzeczywiście mógł nie zwrócić uwagi na niewielki guzek w tkankach miękkich. Prawdopodobnie jednak uznał zmianę za niegroźną. Myślę że może Pani wrócić do gabinetu lekarza wykonującego badanie i zweryfikować swoje wątpliwości.

większość z tak opisywanych zmian ma charakter kompletnie niegroźny tym niemniej proponuje zwrócić na nie uwagę przy kolejnej wizycie lekarskiej - bez osobistej oceny nikt tego nie oceni.