Zgrubienie pod broda u 14-latka

Witam , bylam u lekarza ogolnego z synem 14 lat , wyczuwa sie u niego pod broda po srogku zgrubienie okragle nie wiemy co to moze byc i bardzo sie przejmujemy co to moze byc? nie sa to wezly chlonne ani slinianki . pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie bez badania. Najlepiej w tej sprawie skontaktować się bezpośrednio z lekarzem.Bez dodatkowych badań trudno będzie cokolwiek powiedzieć. Najczęściej jednak podobne zmiany są wynikiem stanu zapalnego ślinianek lub odczynowym powiększeniem się wezów chłonnych.