Zinnat 250mg stosowany na lekkie przeziębienie

Dostałem od lekarza przepisany zinnat 250mg ,nie miałem grypy lecz lekkie przeziębienie.Podczas 3 dnia brania leku dostałem ciśnienia 180/140,drgawek,gorączki itd prawie traciłem przytomność i trafiłem na izbę przyjęć.Na izbie przyjęć lekarz zapisał co brałem i był zdziwiony a nawet wściekły na tego co mi to przepisał.Problem w tym że po tym dostałem 2-3 ataków z uciskiem na kark i lekarz powiedział że mam nerwice i przy tym miałem bóle nerek i w różnych częściach brzucha czy to wina tego leku?

Dzień dobry!
Jeśli lekarz poinformował Pana o podłożu nerwicowym objawów to tym samym wykluczył, że ich źródło tkwi w leku czyli przyczynach biologicznych.
Zgodnie z opinią lekarza, Pańskie trudności mają naturę psychiczną mimo, iż przyjmują formę objawów z ciała - jak drgawki, ucisk na kark, bóle różnych części ciała - na tym właśnie polega nerwica.
Warto udać się po pomoc do lekarza psychiatry oraz do psychologa. Takie objawy da się zwalczyć.
Z wyrazami szacunku
Barbara Owczarska