Zmęczenie i szybki oddech po wejściu na schody

Witam mam 49 lat po przebyciu kilku ok 30 stopni schodow czuje sie zmeczony szybki oddech cisnienie mam miedzy 115-120/65-75 tetno 85/95 prosze o jakies sugestie i podpowidz jakie wykonac badania pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję wykonanie podstawowych badań (w tym ocenę funkcji tarczycy) oraz ewentualnie diagnostykę kardiologiczną. Przede wszystkim proszę jednak skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.