Zmęczenie życiem u 45-latki

Jestem córką,byłam żoną alkoholika-odeszłam wychowałam sama dwoje dzieci,są dorosłe, pozwoliłam im na swoje błędy i wybory choć to nieraz boli, bardziej niż własne porażki.Mam toksyczną matkę -nigdy nie byłam dzieckiem,zawsze musiałam się kimś opiekować.Po pięciu latach odszedł ode mnie partner, choć nasza znajomość otarła się prawie o ślub. Zdradził.Już teraz to właściwie żyje tylko moje ciało.Wegetacja i pytania dlaczego to wszystko? Jestem zmęczona.Co robić, żeby jakoś dalej żyć? Pozdrawiam.

Dobry wieczór, wiele w życiu Pani przeszła. Poradziła sobie Pani z trudnościami zarówno dzieciństwa jak i samotnego rodzicielstwa. Może czas zrobić coś dla siebie i poszukać wsparcia, może rozmowa z psychologiem?Warto spróbować. Polecam.

Witam,
proponuje zgłosić się do Poradni Terapii Uzależnień i Wspoluzależnienia aby mogla pani porozmawiac ze specjalistą zajmujacym się tematyką o ktorej pani pisze. Na pierwsze spotkanie nie trzeba dlugo czekać, od 1-2 tygodni. Jesli nie chce pani czekać mozna tez umowic sie prywatnie.
pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i skorzystać z konsultacji, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie (polecam nurt psychodynamiczny). W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Dzień dobry, zachęcam panią do kontaktu ze specjalistą - psychologiem i rozpoczęcie psychoterapii. Obawiam się, że nie istnieje jedne prosty sposób, technika aby "dalej żyć". Pozdrawiam.