Zmiana po leczeniu farmakologicznym depresji

Witam, jakieś 3 lata temu przechodziłam depresję i brałam leki. po pół roku mi przeszło i psychiatra zrezygnowała z leków. wiadomo że jakoś moj charakter się zmienił, jestem poważna i wgl. chciałam się dowiedzieć czy to możliwe że jak przytyłam sporo kg to mój stan psychiczny się może pogorszyć? bo właśnie mam takie wrażenie.

Witam,
pogorszenie nie oznacza bycia poważnym.Wręcz przeciwnie,świadczy o spokoju wewnętrznym,któremu towarzyszy jednak ,jak piszesz,niezadowalający cię wygląd.Możesz w związku z tym podjąc psychoterapię,która równocześnie pomoże przetrwać i zagospodarować obecny stan a jednocześnie ułatwi znalezienie mniej inwazyjnych sposobów leczenia i funkcjonowania w życiu,
bardzo zachęcam.

Witam,
wzrost masy ciała, mógł spowodować obniżenie zadowolenia z siebie, pewności siebie lub wpłynąć na ogólną samoocenę.
W tym kontekście mógł mieć wpływ na Pani stan psychiczny, natomiast sam przyrost wagi nie powoduje pogorszenia funkcjonowania psychicznego.
Jest mnóstwo osób, których waga znajduje jest powyżej normy, jednak w żaden sposób nie wpływa to, na ich zadowolenie z siebie i życia.
Powodów złego samopoczucia psychicznego może być wiele i nie zawsze są one uświadomione.
Proponuję konsultację psychologiczną w celu sprawdzenia przyczyny Pani obniżonego nastroju oraz przepracowania sytuacji, które mogły mieć wpływ na Pani funkcjonowanie.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl