Zmiana w architekturze piersi... Czy może być to groźne?

Witam:) Byłam na mammografii i w wyniku eksperci napisali, że na godzinie 11 występuje zaburzenie w architekturze. Ja od dłuższego czasu widziałam tę zmianę i nigdy nie myślałam, że może to być coś złego, ponieważ mam na piersiach rozstępy i zwyczaj opierania ręki dokładnie w tym miejscu, w którym wykryto ową zmianę. Zmiana wygląda jak większy rozstęp, poza tym nie ma na niej nic na pierwszy rzut oka niepokojącego. Dziś zrobiłam biopsję, ale wynik będę miała dopiero za tydzień, a niepokoi mnie co, to może być. Mam 50 lat i w mojej rodzinie jest co prawda problem z tą przypadłością, ale nie tyczy się on prostej linii. Czy ta zmiana może być spowodowana uderzeniem? Proszę o jakoś odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Sformułowanie "zaburzenie w architekturze" przeważnie ma odniesienie do tego, co dzieje się w środku (tkance piersi) niż tego, co widać na zewnątrz. Można to interpretować w ten sposób, że tkanka piersi nie wygląda tak, jak powinna w tym miejscu, bez ewidentnych zmian ogniskowych (czyli np. guza itp.).

Co się za tym kryje - na to pytanie można odpowiedzieć jedynie mając możliwość badania pacjentki oraz wykonania badań dodatkowych (np. USG piersi).

Silne uderzenie może spowodować stłuczenie w tkance piersi, mikrowylewów i śladu w postaci mikroblizn.

Pozostaje czekać na wyniki badań.

Pozdrawiam serdecznie