Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana zachowania i nastroju u przyjaciółki

Witam. Zachowanie mojej przyjaciółki mnie niepokoi. Zawsze była wesołą osobą, duszą towarzystwa, taką która robiłi żarty np zostawiając pozytywne liściki na biurku ludziom z działuitp .Od kilku tygodni jakby zgasła, jest cicha, wycofana. Jak pytam co się dzieje, odpowiada, że jest wszystko w porządku tylko jest zmęczona. 2 dni temu będąc u Niej widziałam koperty zaadresowane do różnych członków rodziny. Zapytana, uśmiechnęła się i powiedziała że wszystko jest ok. Boję się, że nie jest.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, Opisywane zachowania Pani przyjaciółki mogą być niepokojące. Niekiedy osoby planujące samobójstwo piszą listy pożegnalne do najbliższych i być może nieprzypadkowo Pani je zobaczyła. Czy tak jest w przypadku Pani przyjaciółki, nie wiem - ale swoimi obawami, jak najbardziej proszę się podzielić z jej najbliższą rodziną i nią samą. Warto ponownie spróbować porozmawiać z przyjaciółką i namówić ją na kontakt z lekarzem psychiatrą/psychoterapeutą.

0

Jest to niepokojący sygnał - proszę nieustannie próbować podpytywać przyjaciółkę o powody jej wycofania. Warto też zdobyć jakiś kontakt do jej najbliższych i z nimi omówić sprawę. Być może zdarzyło się coś w rodzinie, o czym oni będą wiedzieć, a jeśli nie - będziecie mogli wspólnie spróbować pomóc przyjaciółce. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy