Zmiana życia mojej partnerki

Moja dziewczyna wybiera sie od pazdziernika na studia i zaczynam tym martwic czy powinienem czy nie bo bedzie mieszkac w 5tke z dziewczynami a one sa takie rozpuszczone i maja szalone pomysly a dziewczyna jest mila spokojna a to zle na nia wplywa dlatego pomozcie mi co o tym myslec czy martwic do czego dziewczyny sa zdolne zrobic na studiach teraz to jestesmy z soba na codzien a wtedy juz nie będziemy

Szanowny Panie,
Rozumiem Pana niepokój w związku z nadchodzącą zmianą życiową. Wszystkie zmiany wywołują pewien rodzaj stresu, w tym obawy. W pierwszej kolejności problem należy przedyskutować spokojnie z dziewczyną i szczerze podzielić się swoimi rozterkami. Panańskie obawy wskazują na możliwe dwie przyczyny: potencjalny brak zaufania wobec dziewczyny lub nadmierną potrzebę kontroli. Obie przczyny należy rozważyć pod kątem ich odwzieciedlenia w realności. Być może Pana dziewczyna dawała Panu wcześniej drobne powody do niepokoju, o czym nie mieliście okazji porozmawiać. Dodatkowo bardzo ważnym będzie dla Pana przyjrzenie się własnemu lękowi przed utratą kontroli.

Niepokój w związku z wyjazdem dziewczyny na studia, jest naturalny. To pewna zmiana w Waszym związku a wszystkie zmiany budzą mniejszy lub większy lęk.
Na początek proszę spokojnie porozmawiać z dziewczyną i podzielić się z nią swoimi obawami. Warto też zastanowić się, co tak naprawdę budzi u Pana lęk. Rozstanie, obawa o zmianę zachowania dziewczyny, brak kontroli nad tym co robi, tęsknota?
Proszę też wziąć pod uwagę, że podstawą związku jest zaufanie.

Pozdrawiam serdecznie

Witam. Wygląda na to, że czuje się Pan niepewnie w tej nowej dla was sytuacji. Studiowanie dziewczyny w innym mieście na pewno będą próbą dla waszego związku ale jeśli związek jest dobry i naprawdę się kochacie, rozłąka jeszcze was wzmocni. Pytanie, czy ufa Pan swojej dziewczynie? Jeśli tak, proszę pozwolić jej na odrobinę wolności, na własne życie, nie zadręczać swoimi obawami i zazdrością. Jeśli natomiast Pana obawy wynikają z braku zaufania do partnerki, wtedy przyszłość waszego związku jest mniej pewna. Pozdrawiam!