Zmiany w okolicy łechtaczki

Witam, Mam 21 lat, od dwóch lat mam stałego partnera. Około tygodnia temu zauważyłam u siebie zmiany w okolicy łechtaczki. Są to wypustki będące w jednej lini, przypominające falbankę. Niekiedy czuję kłucie w tym miejscu. Byłam z tym u ginekologa i powiedział, że są to zmiany brodawkowate, które musi usunąć. Do tego stwierdził, że mam nadżerkę wielkości 1cm. Oba problemy są podobno wywołane wirusem przenoszonym drogą płciową. Jak wspomniałam, od 2 lat mam stałego partnera.. Proszę o opinię.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje kierować się zaleceniami lekarza ginekologa. a wcześniej jak było? czy pierwszy partner? a historia życia intymnego u partnera?