Zmiany zwyrodnieniowe, uwypuklenia i dehydratacje a opinia neurochirurga

RM wykazał zmiany zwyrodnieniowe, uwypuklenie, dehydratacje L5/S1 oraz uwypuklenie L4/L5. Do tego dochodzi ból w okolicach lewego stawu krzyżowo-biodrowego. O ile ból kręgosłupa jest do zniesienia,to ból z lewej strony bardzo mi przeszkadza. Neurochirurg powiedział mi że to kość krzyżowa przy niektórych położeniach zaczepia mi o jeden z kolców kręgowych i pojawia sie tarcie i ból. Jednak nie dowiedziałem się jak temu zaradzić. Może ktoś miał lub ma podobna przypadłość i wie co z tym zrobić

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę udać się ponownie do neurochirurga w celu ocen czy konieczne jest leczenie operacyjne. W przeciwnym wypadku zostanie wdrożone leczenie zachowawcze.