Zmienne nastroje, nerwowość, fobie społeczne i autoagresja

Trwa to już ponad rok. Izoluję się od ludzi lub na zmianę pragnę ich bliskości. Często reaguję agresją i nerwowością. Czuję się ciężarem oraz problemem dla innych. Samookaleczałam się oraz miałam próby samobójcze. Cierpię na bezsenność, często mam wrażenie, że w nocy ktoś jest w pokoju albo stoi nad moim łóżkiem. Wybucham płaczem bez powodu albo wpadam w stan odrętwienia i nie czuję nic, jakbym była wyprana z emocji. To tylko kilka spostrzeżeń. Czy to są objawy jakiejś konkretnej choroby?

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani trudności może mieć miejsce WYŁĄCZNIE w kontakcie osobistym z lekarzem psychiatrą, do czego namawiam.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz przede wszystkim zaproponuje Pani odpowiednią metodę leczenia - farmakoterapia i/lub psychoterapia.

Fakt, że zauważa Pani u siebie niepokojące objawy i dodatkowo powodują one u Pani dyskomfort jest już pierwszym powodem ku temu, by poszukać pomocy psychologicznej. Opisywane przez Panią objawy mogą (ale nie muszą) być zalążkiem jakiejś choroby na tle psychicznym, jednakże konkretną diagnozę może postawić jedynie psycholog lub psychiatra po wcześniejszej rozmowie, wywiadzie klinicznym. Bez zarysowania tła ewentualnej choroby, Pani stylu życia, nastroju itd. itp. nie można trafnie diagnozować. Dlatego polecam udać się do specjalisty. Pozdrawiam.

Witam,
opisywane przez Panią objawy są ważne, gdyż z tego co zrozumiałam z pytania powodują one dyskomfort w Pani codziennym funkcjonowaniu. Z tego względu zachęcam do skorzystania z konsultacji psychiatrycznej. Postawienie diagnozy jest możliwe jedynie w indywidualnym kontakcie. Po zebraniu dokładnego wywiadu i rozpoznaniu sytuacji lekarz będzie mógł zaproponować stosowne oddziaływania (np. farmakoterapię/psychoterapię).
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl