Zniesienie lordozy szyjnej w RTG
Witam.Po wykonaniu rtg wykryto u mnie zniesienie lordozy szyjnej.Natomiast od ponad miesiąca nasilają się objawy, że podczas nachylania głowy nad czynnościami domowymi głowa odchyla mi się samoistnie na bok. Lecze się u oropedy, który zalecił mi masaże. Obaj terapeuci wykluczyli kręcz szyjny, a ja wciąż nie mam pojęcia co mi dolega. Bardzo utrudnia mi to codziennie czynności.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon