Zwężenie przestrzeni międzykręgowych i uwypuklenie kręgosłupa lędźwiowego
Witam.Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytania.Odebrałam opis badania kregosłupa ledzwiowego.Mam lewoboczne uwypuklenie kregoslupa ledzwiow.,pogłebienie fizjologicznej lordozy ledzwiowej.poziome ustawienie kosci krzyzowej.Zwezenie przestrzeni miedzykregowych L5-L4iL5-S1z zaznaczona pochrzestna sklerotyzacja przyleglych blaszek graniczych.Wysokosc trzonow kregow w normie rtg.Drobne wyciagniecia kostne na przednich i bocznych zarysach trzonow L4-L5.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzywyrostkow

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam