Związek z kobietą, która ma problemy z podejmowaniem decyzji i niskie poczucie wartości

Witam. Jestem w związku z kobietą która ma ogólnie problem z podejmowaniem decyzji , niskie poczucie wartości. Oboje jesteśmy po 30, ona chcę założyć rodzinę ja też ale ona ciągle nie czuje sie pewna i nie potrafi zrobić kroku dalej. Coś ją blokuje , czy szukać tego czegoś , ona nie wie co. Dodam ze poprzednie jej związki szybko się kończyły a nowego partnera szukała na zakładkę i tak od lat. Są problemy z wiernością ,szczerością, duże poczucie winy wobec mnie. Co robić czy walczyć o nas ?

Dzień dobry,

Partnerce może Pan polecić podjęcie psychoterapii indywidualnej, jeżeli chce zmienić swój sposób przeżywania/funkcjonowania. W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Mogą Państwo również wspólnie skorzystać z terapii pary, która bardziej dostępna jest prywatnie niż w ramach NFZ.

Zachęcam by partnerka podjęła psychoterapię. Poradzenie sobie z własnymi problemami i kompleksami pozwoli jej wejść w partnerski związek bez obciążeń, a tym samym budować go w zgodzie ze sobą.