2,5-letnia córeczka budzi się w nocy - jaka może być przyczyna?

Witam. Mam problem, moja córeczka codziennie budzi mi się w nocy z płaczem; już nie wiem, co mam robić. Byłam z nią u lekarza, miała robione wszystkie badania i nic nie wykazały, a ona dalej się budzi z przeraźliwym płaczem. Chciałabym dodać, że o godzinie 19.30 jest kąpana, wtedy dostaje butelkę mleka i zasypia tak o 20.20, gdzie po 20 min się przebudza; przytulę ją i dalej śpi do 11, 12 i się budzi, a śpi w łóżku razem ze mną, ponieważ mamy razem pokój. Bardzo proszę o pomoc, na co dzień jest rozgadaną i uśmiechniętą dziewczynką.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W przypadku występowania problemów ze snem warto jest wykonać dziecku EEG. Badanie to zleca neurolog, jeśli uważa je za stosowne. Przyczyn licznych przebudzeń nocnych może być wiele. W tym wieku dzieci budzą się najczęściej w związku z częstym występowaniem koszmarów sennych. Dzieci mogą być także głodne, spragnione lub po prostu potrzebują bliskiego kontaktu z mamą czy inną osobą, z którą są najbardziej zżyte.  Tego typu problemy powinny ustąpić  z wiekiem.

Pozdrawiam.