Alkohol a termin miesiączki

Dzien dobry. Czy przez alkohol moglam wywolac sobie wczesniej miesiaczke? Zawsze mialam regularnie a dzis dostalam 10 dni przed zapowiadanym terminem. Jestem rok po porodzie. Nie biore zadnych lekow ani tabletek antykoncepcyjnych. Nie boli mnie brzuch. A zawsze w pierszym dniu boli i na dwa dni przed miesiaczka czuje delikatne skurcze. A teraz nic. Narazie jest to tylko takie brazowo-czerwone plamienie. Troszke sie martwie. Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Raczej alkohol nie może rozregulować cyklu. Przyspieszenie okresu może być spowodowane przez stres, podróż i zmiana klimatu, przemęczenie, zarwane noce, nieregularny tryb życia, infekcje. Jeśli sytuacja się powtórzy proszę zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam.