Bardzo proszę o interpretację wyników biopsji szpiku kostnego.

Witam! Mam 30 lat. Jestem mężczyzną. Od miesiąca czasu mam gorączkę około 38,5 /która na szczęście z każdym dniem opada/. Znalazłem się na oddziale wewnętrznym, miałem przeprowadzone szereg badań: rozmaz krwi: okej, posiew krwi: ujemny, posiew stolca w kierunku Salmonelli i Shigella: negatywny, czynnik reumatoidalny dodatni, przeciwciała ANA, ANCA ujemne, HCV, WZWB: ujemny, w kierunku boreliozy western-blot ujemny, EKG i ECHO serca w granicach normy. Węzły chłonne powiększone. Miałem wobec tego biopsję szpiku kostnego. Oto wynik; rozmaz krwi: pałki 4%, segmenty: 36% limfocyty: 48% monocyty: 8%, eozynofile: 4%. Mielogram: preparat szpiku średnio-komórkowy układ czerwonokrwinkowy 19%, układ białokrwinkowy 65% - dominują postacie dojrzałe, limfocyty 14%, megakariocyty obecne. Cytometria przepływowa szpiku w załączeniu. Poniższe wartości uzyskano przy użyciu przeciwciał monoklonalnych f. Becton Dickinson i cytonometru FASCanto II f. Becton Dicjinson. W obrębie leukocytów szpiku (CD45) stwierdza się: 32,0% limfocytów, w fenotypie: CD3 – 34,2% (CD3+/HLA DR + - 44,5%), CD4 – 16,9% , CD8 – 45,8% (CD4:CD8 -12,7), CD19 - 8,4%, kappa – 44,0%, z limf. CD19+, lambda – 27,4% z limf. CD19+, NK – 27,4%, 4,1% monocytów, 57,8% granulocytów (przesunięcie na lewo osi Ssc), 6,1% młodych kom. z ukł. granul. w tym mieloblastów <1%. Trepanobiopsja: szpik bogatokomórkowy, wszystkie linie reprezentowane, bez cech nacieczenia i włóknienia. Czy powyższe wyniki są dobre? Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź. Pozdrawiam, Kuba

Witam serdecznie!

Wynik badania szpiku kostnego mieści się w granicach normy. Szkoda, że nie napisał Pan, jakie były wyniki morfologii krwi oraz czy było oznaczane OB oraz CRP. Z pewnością wnikliwa diagnostyka wyjaśni przyczynę Pana dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie