Biały gęsty śluz - czy może być objawem ciąży?

Witam. Mam taki troszkę żółtawy, ale nie do końca biały śluz i jest taki chropowaty, w ogóle nie wodnisty. Jutro powinnam dostać miesiączkę. Czy ten śluz jest oznaką ciąży?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować infekcję grzybiczą, jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli upławom towarzyszą jakiekolwiek objawy dyskomfortu ze strony narządów płciowych.
Jeśli dojdzie do zatrzymania miesiączki, a istnieje możliwość zapłodnienia, to należy wykonać test ciążowy w celu wykluczenia ewentualnej ciąży.
Aby ustalić dokładną przyczynę dolegliwości konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego oraz ewentualnych badań dodatkowych, np. posiewu mykologicznego. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl