Biegunka i krew z odbytu po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego

Witam,u mojego 5letniego synka u ktorego wycieto wyrostek-zgorzelinowe zapalenie z zapaleniem otrzewnej po wyjsciu ze szpitala pojawila sie biegunka potem sluz a dzis poza kupa juz twardawa i sluzem pojawily sie pasma krwi zywo czerwone ta krew .bardzo mnie zaniepokoila bardzo prosze o odp zaznaczam ze bylsmyw zspitalu i chirurg wykluczylze sa objawy otrzewnowe skierowal nas do szpitala zakaznego tam wykonano morfologie i azometrie wyniki sa dobre crp 4,2 nie wiem gdzie szukac pomocy

Witam! Żywoczerwona krew w kale zazwyczaj świadczy o pojawieniu się zmian w obrębie odbytu (otarcia, rany, żylaki), nie krwawienia ze światła przewodu pokarmowego. Myślę że w tej sytuacji warto dokładnie obejrzeć odbyt dziecka. Jeśli pojawią się objawy w postaci gorączki, twardego, wzdętego brzucha czy czarnego stolca proszę ponownie skontaktować się z lekarzem.