Biorę tabletki antykoncepcyjne. Dlaczego mam bardzo skąpy okres?

Witam, obecnie skończyłam brać 3 opakowanie tabletek Y** i dziś zaczynam kolejne, biorę je regularnie, codziennie, o jednakowej porze plus minus 5 minut.  Mam nadżerkę II stopnia. Martwię się tym, że już drugi raz okres dostałam bardzo skąpy. Czy to jest powód do niepokoju?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne blokują występowanie krwawień. Ponadto Pani przyjmuje tabletki w schemacie, który zakłada krótki odstęp pomiędzy kolejnymi opakowaniami. Oznacza to, że szybko po wystąpieniu krwawienia rozpoczyna Pani ponowne przyjmowanie leków, blokujących miesiączkę. Skutkiem tego są skąpe okresy.

Nie sądzę, aby miała Pani powody do niepokoju. Jeśli nadal się Pani obawia, proponuję poruszyć ten temat podczas najbliższej wizyty u swojego ginekologa.