Dlaczego mam skąpy okres po tabletkach antykoncepcyjnych?

Witam. Mam 18 lat. Od dwóch miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne J******* . Nie współżyję. Po pierwszym opakowaniu, po 3 dniach, dostałam normalny okres, jednak po drugim opakowaniu od 3 dni pojawia się tylko skąpe brązowe plamienie.
Czy wszystko ok?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Tak się może zdarzyć. Krwawienie z odstawienia jest zwykle mniej obfite niż miesiączka. Ponadto, od czasu do czasu krwawienie może się nie pojawić. Jeśli kobieta współżyje, to zawsze w takim wypadku należy wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania. W Pani przypadku nie jest to oczywiście potrzebne. Może Pani przyjmować tabletki z kolejnego blistra. Pozdrawiam serdecznie!