Ból jajnika i brak miesiączek po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Ze wzgledow zdrowotnych odstawilam tabletki antykoncepcyjne Stediril w pazdzierniku. W listopadzie miesiaczka byla normalnie jednak od tamtej pory jej brak, mam bole prawego jajnika, twarde podbrzusze i dziwne nieprzyjemne ruchy. Kazdy test ciazowy byl negatywny. Nie mam obecnie mozliwosci wizyty u lekarza i bardzo sie martwie.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Najprawdopodobniej przyjmowane tabletki antykoncepcyjne wpłynęły na gospodarkę hormonalną i konieczna jest wizyta u ginekologa. Dla pewności można jeszcze wykonać badanie beta hcg z krwi ale jeżeli do tego czasu nie ma Pani innych objawów ciąży to jest raczej bardzo mało prawdopodobne. Konieczna jest wizyta u ginekologa.