Ból jajników - czy to jest objaw ciąży?

Mam 22 lata, do tej pory miałam dość regularne miesiączki, w wakacje brałam tabletki antykoncepcyjne i po ukończeniu cykl nieco mi się wydłużył - z 25 dni na około 30. Ostatni okres dostałam 16 grudnia, dziś jest już 42 dzień, a krwawienia nadal nie ma. 9 stycznia uprawiałam z chłopakiem petting, ale nie doszło do stosunku. Kilka dni przed standardowym wystąpieniem miesiączki zaczęły mnie boleć jajniki (bóle jakie zwykle miewam w pierwszy dzień okresu, bardzo intensywne kłucie w podbrzuszu) i ból ten utrzymuje się do tej pory. 20 stycznia byłam u ginekologa. Nie stwierdził ciąży ani żadnych zmian chorobowych i przepisał mi tabletki na wywołanie miesiączki, które miałam brać przez 5 dni. Okres ten minął, jest już trzeci dzień po odstawieniu tych tabletek (dopochwowe), ale krwawienie jeszcze nie wystąpiło. Nie odczuwam także żadnych objawów jak przed okresem, a upławy są zbliżone do tych, które miałam zwykle przed miesiączką. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Czym spowodowany może być tak intensywny i długo trwający ból jajników?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W zaistniałej sytuacji niezbędne jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki hormonalnej. Najczęstszą przyczyną zaburzeń miesiączkowania są zaburzenia hormonalne oraz PCO, czyli zespół policystycznych jajników. W zespole tym często występuje ból w okolicy miednicy mniejszej, co klinicznie odpowiada Pani opisowi. Z tego też względu zalecałabym wizytę u ginekologa, który na podstawie wyników zleconych badań ustali przyczynę Pani dolegliwości.
Pozdrawiam.