Ból w dolnej części brzucha w 32 tygodniu ciąży

Jestem w 32 tyg ciazy od kilku dni odczuwam bol w dolnej cześci brzucha ,jak przy miesiączce, ktory nasila sie wieczorem i uniemożliwia sen, badania ogolne : mocz , morfologia ,usg są ok .Czy taki bol w ciazy to powod do niepokoju ? co mogę z tym zrobic? jakie lekarstwa zastosowac ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości mogą sugerować obecność tzw skurczy przepowiadających. Jednak aby być pewnym że położniczo jest wszystko w porządku i skurcze te nie są groźne dla ciąży proszę skonsultować się z ginekologiem prowadzącym Pani ciążę. Pozdrawiam