Bóle brzucha po kamicy nerkowej

Dziś rano zaczął boleć mnie brzuch po lewej stronie, w podbrzuszu. Zdarzyło mi się to kilka razy, chorowałam na kamicę nerkową, ale złogi samoistnie się wypłukały. Czy to może być nawrót choroby? Powinnam mówić o tym lekarzowi przy najbliżej wizycie? Czy mogę spodziewać się, że zostanę wysłana na badania, a jeśli tak, to na jakie? Janina

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać na obecność kamieni, wskazana jest wizyta u lekarza oraz badania : usg/rtg jamy brzusznej, badanie ogólne moczu, morfologia ewentualnie dalszą diagnostyka u urologa.
Pozdrawiam

Diagnostyka bólów brzucha jest jednym z najobszerniejszych i, niekiedy, najtrudniejszych zagadnień w medycynie. Właściwe rozpoznanie ich przyczyny i leczenie znacznie przekracza ramy porady internetowej. Oczywiście, że bóle te mogą towarzyszyć różnym schorzeniom nerek (m. in. kamicy). Widzę konieczność konsultacji lekarza rodzinnego. Pozdrawiam rh