Bóle brzucha przy ostrym zapaleniu trzustki

dzień dobry Mam takie pytanie, ostatnio wylądowałem w szpitalu z bólami brzucha okazało się że mam ostre zapalenie trzustki , przeleżałem w szpitalu 3 tygodniu po czym mnie wypisali na wypisie pisze że było to ozt o cięzkim przebiegu i że mam martwice trzustki w 30% jestem już 3 miesiące po szpitalu i śćisłej diecie mam pytanie związane z alkoholem ponieważ zbliża sie dla mnie ważna impreza związana z moim życiem zawodowym i chciałem sie zapytać czy mogę sie napic kieliszek wódki lub piwo

Szanowny Panie!
Ostre zapalenie trzustki to bardzo poważny stan, który bezpośrednio zagraża życiu pacjenta. Niestety, powinien Pan bardzo rygorystycznie przestrzegać zaleceń dietetycznych. Należy w tym zupełnie wyłączyć spożywanie alkoholu.

Pomysł z alkoholem przy tym rozpoznaniu to z pewnością brak rozwagi. Dla Pana nie jest istotna ważna impreza tylko Pana życie. Bez alkoholu też można się świetnie bawić. Bez trzustki nie da się żyć.