Bóle serca i odczuwanie niepokoju a nerwica

Witam serdecznie. Mam 33 lata. Jestem po badaniach serca tzn. ekg, echo serca, holter. Wszystkie badania prawidłowe. Chyba jestem osobą znerwicowaną, choć nie dopuszczam takiego myślenia. Odczuwam bóle, niepokój. Gdy mierzę na swoim cisniomierzu to pokazuje mi arytmie co wprowadza mnie jeszcze w większy lęk. O co w tym chodzi. Proszę o poradę. Z góry dziekuje.

Dzień dobry,

Proszę udać się na osobistą konsultację do lekarza psychiatry lub psychoterapeuty, którzy wyłacznie w kontakcie osobistym mogą ocenić Pana dolegliwości i zaproponować (o ile) odpowiednie postępowanie. W przypadku zaburzeń lękowych podstawową metodą leczenia pozostaje psychoterapia. Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic/PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Tow. Psychiatrycznego wg miejscowości.

Niedopuszczanie do siebie pewnych myśli (a tak Pan pisze) już samo w sobie powoduje nagromadzenie się lęku, stresu i napięcia (utrzymywanie ciągłego dystansu do swoich myśli, czy sytuacji w świecie jest niezmiernie trudne i nadwyręża układ odpornościowy). Polecam mimo wszystko udać się na konsultację z psychologiem - jeśli chodzi o sprawy lękowe, to szczególnie polecam specjalistę nurtu poznawczo-behawioralnego, gdyż w tym właśnie nurcie jest wiele skutecznych i dość szybkich metod, które mogą Panu pomóc. Nie ma sensu się męczyć i denerwować, skoro można sobie pomóc i to w dość szybki sposób. Powodzenia!