Bolesność brzucha a obecnośćHelicobacter Pylori

Wynik P-ciała p/Helicobacter pylori lgG mam 72,34 RU/ml. jestem po gastroskopi i kolonoskopi wynik bez zmian patologicznych. Man częste bóle w okolicach jamy brzusznej.Lekarka powiedziała że w związku że po badaniach nie stwierdzona zmian patologicznych niema sensu leczyć tej bakteri .Proszę o bobatkową poradę co z tym robić leczyć czy nie.

Piotr Pilarski

Samo stwierdzenie IgG nie świadczy o zakażeniu obecnie ale może występować po przebyciu zakażenia. Potwierdzeniu służy test ureazowy, wykrywanie antygenu w kale, lub test oddechowy.

Pozdrawiam.