Brak dwóch tabletek w 3 tygodniu

Otóż mój problem wygląda następującą. Mam 20 lat i 29 września zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Do końca blistra zostało mi 7 tabletek, jednak dwie tabletki zażyłam wcześniej (przed 29) gdyż miałam mylące plamienie, które pomyliłam z miesiączką. Wychodzi na to, że zamiast 21 tabletek mam 19, oraz problem czy zrobić normalną 7-dniową przerwę po tych 19 tabletkach, czy przejść do kolejnego blistra bez przerwy? I jak będzie wyglądać ochrona? Z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

w Twoim przypadku postępowania jest następujące:
należy zażyć wszystkie pozostałe aktywne tabletki, nie robić przerwy i rozpocząć kolejne opakowanie.  Dla pewności warto stosować przez 7 kolejnych dni dodatkowe formy antykoncepcji, np.: prezerwatywę.

Pozdrawiam!