Brak możliwości wyprostowania ręki w łokciu u nastolatka trenującego rzut dyskiem i oszczepem
Witam. Mam 15 lat, ćwicze rzut oszczepem i dyskiem od roku. W zime ćwicząc triceps poczułem ból w prawym łokciu, nie przejąłem sie tym, ból sie nasilał, zwykły rzut przedmiotem i łokieć bolał. Ręka prezentuje sie inaczej niż lewa, kości nie są 'wepchnięte' do wewnątrz lecz przeciwnie, nie moge do końca wyprostować ręki. Objawy pozostały lecz przy dotyku wewnętrznej strony stawu czuje lekki ból. Czytałem w internecie dużo lecz nic nie pasuje. W listopadzie wybieram sie na usg stawu łokciowego

MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Najprawdopodobniej przyczyną dolegliwości jest nadwyrężenie powstałe w wyniku powtarzanego ruchu, typowe dla sportowców (tenisistów i golfistów). W praktyce są one wynikiem wielokrotne powtarzalnych ruchów rąk. Miejscowy ból w przypadku tzw łokcia golfisty dotyczy właśnie wewnętrznej partii łokcia. Leczenie polega na odpoczynku i fizjoterapii albo – coraz rzadziej podawanych obecnie – domiejscowych zastrzykach ze steroidów i środków znieczulających (tzw. blokada). Czasem pomocny może być zabieg chirurgiczny.