Pytania do specjalistów
Pomoc W tym miejscu publikowane będą pytania wraz z odpowiedziami lekarzy i specjalistów.
X

Na Twoje pytanie czekają setki specjalistów!

Pytanie zadane:

Brak okresu po tabletce po

Witam, miesiąc temu byłam u ginekologa który przepisał mi tabletkę "PO", oraz wypisał mi receptę na tabletki antykoncepcyjne. Tabletkę "PO" wzięłam po około 40 godzinach po stosunku. 2 tyg. później dostałam okres bez opóźnienia i w tym samym dniu wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, okres wydłużył mi się z 5 na 7 dni. W ciągu tamtego miesiąca zdarzało mi się wziąć tabletkę z 40 min poślizgiem, ale dla pewności zabezpieczaliśmy się prezerwatywa. Paczka mi się skończyła i w ciągu 7 dniowej przerwy(03.06 - 09.06) nie dostałam okresu, ale kilkudniowe plamienie, wyliczyłam sobie, że okres według starego cyklu powinien być dziś (12.06). Nie wiem co robić, bo minęły już 2 dni od rozpoczęcia nowej paczki, a ja nadal nie mam krwawienia? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Odpowiedź udzielona:

Witam.

Rozpoczęła Pani nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Leki te powodują blokadę wystąpienia miesiączki, więc podczas ich przyjmowania nie dostanie Pani okresu. Nie ma jednak powodów do zmartwień, ponieważ miesiączka wystąpiła podczas 7-dniowej przerwy. To nie jest tak, że tylko obfite krwawienie jest miesiączką. Każde krwawienie czy plamienie w trakcie 7-dniowej przerwy jest okresem. Po prostu czasem ten okres jest mniej a czasem bardziej obfity.

Podziękuj 0

Podobne pytania