Ciągłe uczucie przegranej i problemy ze snem

Witam, mam problem i chciałbym prosić o diagnozę czy to depresja i wstępnie co mam robić. Prawie cały czas jestem przygnębiony, niewiele rzeczy, które kiedyś sprawiały mi przyjemność nadal to robi. Ciągle mam poczucie przegranej, mam wrażenie, że cokolwiek się stanie to moja wina, mimo że prawie zawsze nie miałem na to żadnego wpływu.

Mam spore problemy ze snem, nie potrafię zasnąć nawet przez kilka godzin. Miałem/mam myśli samobójcze. Moja samoocena, która nigdy nie była wysoka teraz podupadła definitywnie. Nigdy nie myślałem, że mnie takie coś może dotyczyć i nie brałem tego pod uwagę - dopiero jak dwie przyjaciółki mi powiedziały, że coś nie tak, to się tym zainteresowałem… Jeśli to depresja to proszę o pomoc. Co mam robić, by wróciła radość życia? Dziękuję za pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Nie jest możliwe określenie na jaki rodzaj zaburzeń Pan cierpi na podstawie krótkiego opisu. Jeśli chce Pan zmienić swoje samopoczucie i poprawić jakość życia, to należałoby udać się do lekarza psychiatry oraz psychologa.

Lekarz psychiatra będzie mógł postawić diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie. Psycholog natomiast pomoże Panu rozwiązać problemy psychiczne i popracować nad samooceną oraz poczuciem własnej wartości. Dzięki konsultacjom ze specjalistami oraz stosowaniem się do ich zaleceń, będzie Pan mógł odzyskać radość życia.

Pozdrawiam