Cieknący katar, drapiące gardło, duszący kaszel

Mam od 3 dni objawy grypy(?) temperatura 38,7; 37;5; 37 cieknący katar, drapiące gardło, duszący kaszel, dotkliwy prawie stały ból głowy przód, tył, w ustach zajad, dziś krew z nosa. Byłam wczoraj u lekarza, stwierdził, że nie ma nic w oskrzelach i w płucach. Dał flegaminę 75mg i antybiotyk (Azithromycin genoptim) jego zdaniem to choroba wirusowa.Stale biorę Co diowan, ciśnienie mam względnie unormowane, teraz wyższe. Czy czekać, czy już brać antybiotyk? Czuję się b.źle, mam zwolnienie,leżę. B

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest odpowiedzieć na Pani pytanie. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza badającego.