Co jest powodem wahań nastroju i czy mam depresję?

Witam mam problem. Od dluzszego czasu zle sie czuje. Nie mam na nic sily, najlepiej bym nie wychodzila z lozka, nie lubie kontaktu z ludzmi, wszystko mnie drazni. Mam wahania emocjonalne raz sie ciesze a raz placze i mysle o smierci i o tym ze lepiej by bylo gdyby mnie nie bylo. Nie lubie swojego zycia i siebie..nie lubie patrzec nawet w lustro..moj chlopak tez mnie denerwuje i mam wrazenie ze juz mu sie nie podobam chociaz zapewnia mnie ze tak nie jest. Czy to moze byc depresja...?

Szanowna Pani
Objawy, które Pani opisała, wskazują na to, że z nastrojem faktycznie coś się dzieje, najbardziej niepokojąca jest informacja o myślach dotyczących śmieci. W takiej sytuacji najlepiej byłoby skorzystać z konsultacji psychiatrycznej. Lekarz po zebraniu wywiadu przedstawi Pani diagnozę oraz możliwości leczenia. Jeśli przed wizytą u psychiatry chciałaby Pani sama spróbować zbadać swój nastrój, można to zrobić za pomocą Skali Depresji Becka. Test ten można znaleźć na internecie i wypełnić online. Wraz z wynikiem dostanie Pani interpretację oraz wskazania. przede wszystkim jednak zachęcam do skorzystania z porady lekarskiej.
Joanna Frąckowiak

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za podzielenie się swoimi doznaniami -
mam nadzieję że samo podzielenie się, przyniosło Pani ulgę :)

Zaprezentowane online przez Panią symptomy, wskazują na stan depresyjny.
Zacznę od tego, że myśli mają wpływ na nastrój i na samopoczucie.
To, o czym myślimy, to to przyciągamy.
Myśli pomagają w zdefiniowaniu nastroju, jakiego doświadczamy w danej chwili.
Im bardziej emocjonalne nasze myśli (czarne) tym bardziej emocjonalne nastroje (czarne).
I tak na przykład Ludzie, pełni złości analizują i rozpatrują swoje krzywdy, Osoby z depresją myślą o tym, że Ich życie nie ma sensu.
Ludzie przepełnieni lękiem zauważają wokół siebie same niebezpieczeństwa.

Są również tak zwane myśli automatyczne, które bez udziału refleksji wpływają na zachowanie i postępowanie.
Istotnym jest rozpoznawanie myśli zniekształconych, gdyż jest to pierwszy krok do myślenia rzeczywistego i przez to do zrównoważonego odczuwania.
Ta umiejętność rozpoznawania nastrojów pozwala radzić sobie z nimi i nawet je zmieniać.
Myśli również wpływają na reakcje fizjologiczne ciała.

Podsumowując, z Pani opisu symptomatycznego, wnioskuję że wskazana jest dla Pani osobista diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego - w ramach NFZ-tu, bez skierowania lub prywatnie.

Proszę nie zwlekać i sięgnąć po niezbędną Pani pomoc specjalistyczną.

Gdyby miała Pani życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Pani objawy są niepokojące.
Utrzymujące się znaczne obniżenie nastroju, brak zainteresowania
światem zewnętrznym, myśli o własnej śmierci - to wszystko
może wskazywać na rozwijające się zaburzenia depresyjne.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości
rozwiązania swoich trudnych problemów – stąd myśli samobójcze.
Ważne jest, żeby w tym stanie nie pozostawała Pani zupełnie sama.
Wiem, że to trudne, ale proszę nie stronić od chłopaka, rodziny,
przyjaciół i znajomych.
Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić do chłopaka,
bliskiej koleżanki, kogoś z rodziny lub wykorzystać
Całodobowy Telefon Zaufania, nr 81 534 60 60,
Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 654 40 41
lub Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie, psychoterapię.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do źródła Pani obniżonego nastroju i negatywnych myśli,
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem
lub psychoterapeutą, który dotrze do źródeł Pani złego nastroju
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie
rozwiązany.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty powstałe
na przestrzeni życia oraz odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl