Co mam mysleć o takim zachowaniu partnera?

Jestem z psrtnerem 7 lst. Jestem w nieplanowanej ciąży, trzeci miesiąc. Odkąd z partnerem dowiedzieliśmy się o ciąży bardzo się od siebie oddaliliśmy. Traktuje mnie jak koleżankę, współlokatorkę. Kilka razy nawiązałam temat, że nie chce być w takiej relacji, brakuje mi uczucia. Oznajmiłam, że jeśli nic się nie poprawi to nie będę chciała ciągnąć tego że względu na ciążę. Uważa, że przez hormony zniekształcam rzeczywistość. Od marca nie było między nami nic, unika nawet przytulenia, dotyku. Dziś usłyszałam, że seks przez ciążę źle mu się kojarzy. Wymówką jest, że w ciąży nie można uprawiać seksu. Nie wiem już jak mam rozmawiać, co mówić chciałabym żeby dziecko miało pełną rodzinę ale nie za wszelką cenę. Czy jego niechęć do ciąży i mnie przejdzie ?

Ciąża i pojawienie się dziecka może być momentem kryzysowym dla związku. Być może to partnera zaskoczyło i przestraszyło. Mimo to warto porozmawiać na spokojnie o potrzebach, oczekiwaniach i obawach. Pojawi się dziecko w Państwa życiu, więc warto po 7 latach przegadać to, jak Pani ciąża wpływa na relację Waszą, posłuchać partnera, ale też powiedzieć o swoich zmartwieniach. Jeśli Wam trudno może warto skorzystać z wizyty u psychoterapeuty pracującego z parami.