Co mogę zrobić przy tej gorączce?

Mam 28 lat. Od trzech dni mam gorączkę, która różnie przebiega, raz 37,3 aż do 39,8. Do tego mam takjaby bóle głowy,które nie działają cały dzień, tylko w róznych porach dniach. Niem mam żadnego przeziębienia ani grypy, ani bólu w zatokach. Dzwoniłem do swojego lekarza rodzinnego w teleporadzie( gdyż nie pzyjmuje w gabinecie pacjentów przez covid) stwierdził, że mam problem z zatokami. I wypisał mi recepte antybiotyk własnie na te zatoki, gdyż stwierdził,że to jest spowodowane bólami głowy. Oczywiście ten ból głowy mi towarzyszy, może być przez gorączkę Wziąśc dla mnie ten antybiotyk, to nie wiem czy to jest dobry pomysł, mimo,że nie mam żadnych objawów jak przeziebienie lub jakiegoś bólu w okolicach zatok. Co mi radzicie Państwo w tym temacie?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W tym przypadku należałoby ustalić najpierw przyczynę gorączki. Często bowiem jest to reakcja na stan chorobowy toczący się w organizmie.

Gorączka może pojawić się zarówno pod wpływem infekcji wirusowych, jak i bakteryjnych. Wskazana jest zatem bezpośrednia wizyta u lekarza rodzinnego, który na podstawie zleconych badań będzie mógł określić źródło dolegliwości i w razie potrzeby skierować na leczenie specjalistyczne. W Pana przypadku pomocne w diagnostyce mogą być morfologia krwi oraz rtg zatok. Gorączce mogą towarzyszyć także dodatkowe dolegliwości, jak ból głowy, czy osłabienie. W takim stanie trzeba pamiętać odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Proszę stale obserwować temperaturę ciała i jeżeli stan ten będzie się utrzymywał przez kolejnych kilka dni - koniecznie skontaktować się z lekarzem. Regularne monitorowanie temperatury ciała przed wizytą u specjalisty może stanowić dla niego cenną informację.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który bardzo dokładnie opisuje rodzaje, możliwe przyczyny, rodzaje i sposoby leczenia gorączki.

https://portal.abczdrowie.pl/goraczka

Pomocne w ustaleniu przyczyny problemu mogą okazać się również wypowiedzi specjalistów abczdrowie.pl na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-nawracajace-infekcje-i-goraczke

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-wysoka-goraczke

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularna-goraczka-co-moze-oznaczac

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.