Co może oznaczać ucisk okolicy nosa?

Witam, od kilku miesięcy co jakiś czas czuje ucisk w okolicy nosa oraz górnej szczęki. Nie nasila się przy pochylaniu. W tym okresie często wieczorami kiedy kładę się spać pojawia się katar. Jest wodnisty i bezbarwny. W ciągu dnia katary nie mam. Łóżko mam teraz w nowej lokalizacji ( przy grzejniku). Czy te dwie przypadłości mogą mieć ze sobą związek? Kilka dni temu byłam u okulisty i okazało się, że muszę nosić okulary do czytania. Pracuje przy komputerze. Czy to może być przyczyną ucisków w okolicach nosa? Czy raczej ten katar? A może jakaś alergia? Do kogo się z tym udać.

Lek. Paweł Szadkowski

Istnieje wiele możliwych przyczyn pani dolegliwości jedną z nich może być stan zapalny w obrębie zatok, inną może być alergia. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania, zebrania szczegółowego wywiadu oraz w razie konieczności skierowania do innych specjalistów na przykład laryngologa lub alergologa.