Co może powodować i jak zapobiec bólowi w klatce piersiowej u 20-latki?

Witam. Mam 20 lat i od roku problemy z bólami w klatce piersiowej. Ból jest dławiący i łapie na 1 min bądź 2 brakuje mi tchu i za chwilę przechodzi. Ból łapie w czasie wysiłku ale i przy odpoczynku. Byłam z tym u kardiologa nosiłam holiter ale ten stwierdził że będę żyć tylko wiec uśmiechu. Dodam że przy ataku tego bólu puls mam około godziny 120 uderzeń i skrzywiony kręgoslup piersiowy. Za każdym razem myślę że to zawal . Jak mogeneralnie sobie z tym poradzić? Czy to nerwica?

Dzień dobry, jeżeli lekarz wykluczył przyczyny kardiologiczne, to proponuję skonsultować się z lekarzem psychiatrą w celu postawienia lub wykluczenia diagnozy zaburzeń lękowych. Warto pomyśleć też o konsultacji u psychologa.
Pozdrawiam A. Pacia