Co oznacza analiza wyniku RTG kręgosłupa?

Witam jestem kobietą mam 28 lat i chciałabym zapytać o analize mojego RTG kręgoslupa opis badania: Czynnościowe-ułożeniowe (bez widocznych radiologicznie zmian strukturalnych w dyskach i kręgach) zniesienie fizjologicznej lordozy z niewielkiego stopnia łukowatą, patologiczną kifozą szyjną. Dodam że odczuwam bole wlasnie w okolicach szyi i klatki piersiowej ostatnio coraz silniejsze

Wygląda na to że RTG nie wskazuje na duże zmiany w obrębie kręgosłupa, zniesienie lordozy i informacja o możliwym występowaniu patologicznej kifozy, oznacza że kręgosłup utracił swoje naturalne krzywizny i w jakimś okresie czasu doprowadzi do powstania dyskopatii a w późniejszym okresie do zmian zwyrodnieniowych. Kiedy naturalne krzywizny znoszą się oznacza to przeciążenia w obrębie stawów i powstanie patologii, W tym momencie proszę udać się do fizjoteraputy który podpowie w jaki sposób odzyskać naturalną pozycję kręgosłupa. Pozdrawiam Starzyk Damian www.rebalance.pl