Co oznacza opis MR u 37-latka?

Wyniki MRI u 37 latka?Prosze o pomoc w zrozumieniu opisu.Witam od roku czasu mam problem z bólem kregoslupa.Bol pojawia się przeważnie kiedy zaczynam długo siedzieć a niestety dyżurów tryb pracy tego wymaga.Po zrobieniu rezonansu dostałem następujący opis.... Spłycenie lordozy lędźwiowej.Niewielki zwyrodnieniowy przerost wyrostkow stawowych.Dehydratacja i umiarkowane zmniejszenie wysokości krążka miedzykregowe L5/S1.Centralna ekstruzja tego krążka wnika do kanału kręgowego na głębokośc 5,5mm-wzgledna stenoza kanalu(11mm w wymiarze strzalkowym)

Opis MRI kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego : u mężczyzny 37 letniego : " Ból pojawia się przeważnie kiedy zaczynam długo siedzieć a niestety dyżurów tryb pracy tego wymaga. Po zrobieniu rezonansu dostałem następujący opis.... Spłycenie lordozy lędźwiowej. Niewielki zwyrodnieniowy przerost wyrostkow stawowych. Dehydratacja i umiarkowane zmniejszenie wysokości krążka miedzykregowe L5/S1. Centralna ekstruzja tego krążka wnika do kanału kręgowego na głębokośc 5,5 mm-wzgledna stenoza kanalu (11mm w wymiarze strzalkowym) " Opisana przepuklina dysku L5-S1 ; zależy jakie objawy, wtedy planowanie leczenia;

Opis MRI do interpretacji klinicznej, po zbadaniu i analizie wyników przeprowadzonych badań i dostępnej dokumentacji lekarskiej, wyników badań; z obejrzeniem płytek z badaniem MRI !; Ważne opisy, płyty CD ; karty wypisowe, wyniki badań laboratoryjnych!! Najważniejszy PACJENT i OBJAWY, dolegliwości, wywiad, Ważny stan ogólny i stan neurologiczny, tryb życia, współwystępujące schorzenia ; wyniki badań i zażywane leki; Ważny zawód , tryb życia i aktywność sportowa, dieta; nawyki; używki. Bardzo istotna ocena stanu emocjonalnego, nastroju, stresów, zaburzeń snu; Do pełnej kompleksowej konsultacji neurologicznej, z wynikami badań i pełną dokumentacją Pozdrawiam i zapraszam