Co oznacza taki obraz badania po gastroskopii?

Dzień dobry proszę o interpretację wyniku histopatologicznego po gastroskopii. Niepokoi mnie ta odczynowa atypia. ROZPOZNANIE KLINICZNE But. 1 - błona śluzowa części przedodźwiernikowej przekrwiona i obrzęknięta z pojedynczymi nadżerkami - wycinki. But. 2 - linia Z na 42 cm od siekaczy nierówna z pojedynczą jęzorowatą wypustką długości około 5 mm - wycinki. Utrwalacz Formalina 10% OPIS MAKROSKOPOWY żołądek: C1 H1 przełyk: H ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE 1- W wycinkach śluzówka antrum żołądka z rozrostem dołeczkowym i przekrwieniem powierzchniowych warstw. Nie znaleziono Helicobacter pylori. 2- Wycinki częściowo utworzone z nabłonka płaskiego bez cech atypii, częściowo ze śluzówki gruczołowej z ogniskowym naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych oraz odczynową atypią. Nie znaleziono cech metaplazji jelitowej. WNIOSKI I ZALECENIA Wskazana okresowa kontrola. ICD-10 K22.9

Odczynowa atypia to patologiczna transformacja komórek błony śluzowej będąca konsekwencją przewlekłego zapalenia. Należy przyjmować IPP oraz wykonać badanie kontrolne.