Stres a zawał serca

Nadmiar obowiązków, presja czasu, dynamiczne życie, powodują życie pod ciągłym stresem. Jego długotrwałe działanie niesie destruktywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie obarczać stresu winą za rozwój wszystkich chorób, gdyż inne czynniki, mają w tym o wiele większy udział.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi na co dzień?
Odniosę się, do tego, co jest ważne, by zadbać o swój dobrostan. Przydatne byłoby dla Pani nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem, czyli praktykowanie technik relaksacyjnych/medytacyjnych/kontemplacyjnych, tai chi jak również zaproszenie do swojej codzienności regularnej aktywności fizycznej, takiej jak szybki marsz, umiarkowany jogging, pływanie i inne... (to, co sprawiłoby Pani przyjemność).

Jest takie powiedzenie, którym tutaj chętnie dzielę się z Użytkownikami Portalu, że: RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu.

Istotnym jest, by zadbać o regularny, regenerujący ośmiogodzinny sen oraz suplementację.

Fundamentalne znaczenie mają wpierające relacje międzyludzkie, kiedy to jest przestrzeń, by dzielić się swoimi uczuciami, obawami, czy wątpliwościami..., kiedy to nie ma potrzeby, by ubierać "maski doskonałości".

Odpowiadając na Pani pytanie..., z mojej strony zachęcałabym Panią (równolegle z zaleceniem Pani Lekarza prowadzącego, dotyczącego aplikacji statyn) do sfokusowania się nad poradzeniem sobie ze stresem, za słowami Pani: "...przechodze ciezki okres... ."

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty