Co oznacza wynik badania po gastroskopii?

Dzień dobry, bardzo proszę o przetłumaczenie wyników badania histopatologicznego po gastroskopii: Hyperaemia, oadema et ecchymoses parvae mucosae corporis ventriculi. niecały rok miałem wynik: gastritis chronicatrophicana partis praepyloricae. Intestinalisatio I gr. regeneratio. czy ten obecny wynik oznacza polepszenie czy pogorszenie sytuacji z moim zoladkiem? dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena przez lekarza gastroenterologa, po badaniu i przeanalizowaniu wszystkich wyników będzie można coś więcej powiedzieć. jakie było leczenie? czy stwierdzono jaka etiologia powyższych zmian w pierwszej gastroskopii? jaki obecnie objawy?