Co oznacza wynik USG jamy brzusznej 20-latki?

Witam, na ostatnim USG brzucha, lekarz wykrył nieprawidłowości śledziony: ,,śledziona powiększona (123mm wymiar podłużony), zmiana ogniskowa izoechogenna ze śledzioną (6,8mm x 8,2mm) CRP, OB, LDH - w normie. W morfologii: LYM%-46,8% (20,0-45,0), NEU%-41,7% (45,0-70,0). Lekarz pytał czy byłam ostatnio chora/przeziębiona, czy ma zwierzęta, stresy (wszystko na NIE). Ponad to mam liczne kamyczki w obu nerkach (od 3mm do 3,7mm). Co może oznaczać zmiana ogniskowa izoechogenna ze śledzioną? Jakie badania dodatkowe mogę jeszcze wykonać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna jest jeszcze kontrola u ginekologa i usg ginekologiczne z dokładną oceną jajników.