Co powinnam zrobić mając takie wyniki badania TK z kontrastem?

Dzisiaj otrzymałam wynik badania TK z kontrastem (ponieważ cierpię na migreny i problemy z zatokami). Martwi mnie element zmiany ogniskowej w kości ciemieniowej i ten opis ‘najprawdopodobniej’. Co powinnam zrobić dalej? W obrebie OUN nie stwierdza sie ognisk niedokrwiennych, procesu rozrostowego ani swiezego krwawienia. Nie stwierdza sie ognisk patologicznego wzmocnienia po podaniu srodka kontrastujacego. Uktad komorowy nieprzemieszczony, nieposzerzony, symetryczny. Przestrzenie podpajeczynowkowe nieposzerzone. Zwapnienia w szyszynce. W tusce kosci ciemieniowej po stronie prawej hiperdensyjna zmiana ogniskowa Sr.5 mm najprawdopodobniej odpowiadajaca wyspie kostnej. Nieznaczne pogrubienie bony Sluzowej zatok szczekowych, sitowia i klinowej lewej. Skrzywienie przegrody nosowej w lewo.
KOBIETA, 26 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry.

W pierwszej kolejności zgłosić się z płytką badania do lekarza który zlecał diagnostykę prawdopodobnie był to neurolog a więc zapozna się z badaniem porówna go z objawami klinicznymi występujące u Pani wykona badanie fizykalne i zleci odpowiednie zalecenia to wszystko zależy od objawów klinicznych i badania fizykalnego. Wskazana konsultacja specjalisty laryngologa ze względu na zmiany w zatoce szczękowej.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta

Dietetyk