Co powoduje guzki na odbycie?

Witam.Mam 25 lat, w ostatnich 3-4 latach prowadzę głównie siedzący tryb życia prywatnie i zawodowo. Jestem łatwo stresującym się człowiekiem.W ciągu ostatnich kilku miesięcy na odbycie pojawiły się takie guzki po jego zewnętrznej stronie, na górze i na dole, są dobrze wyczuwalne. Jest też uczucie mokrego odbytu oraz bezwonna i bezbarwna wydzielina przez co często muszę odwiedzać toaletę w celach higienicznych.Czyżby to były hemoroidy?Będę wdzięczny Państwu za pomoc, to bardzo wstydliwa sprawa.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Objawy, które Pani opisuje najpewniej nie świadczą o obecności hemoroidów. Pani wiek wskazuje na obecność fałdów okołoodbytniczych lub niewielkich zakrzepic okołoodbytniczych nie dających znacznych dolegliwości bólowych (dotyczą one splotów okołoodbytniczych zewnętrznych). Sącząca się treść z odbytu kiedyś była określana jako "Zespół mokrego odbytu" - Obecnie większość publikacji zagranicznych wskazuje, że przyczyna takich dolegliwości jest inna niż choroba hemoroidalna czy nadmierna chigiena, należy podejrzewać anusitis. Pełną diagnostykę można przeprowadzić jedynie podczas wizyty w gabinecie proktologicznym, dlatego zapraszam do Kliniki Ars Estetica
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl