Co robić w przypadku zgubienia tabletki?

Zgubiłam tabletki antykoncepcyjne, a wizytę u lekarza mam dopiero jutro po południu. Nie będę brać tabletek przez 2 dni i nie wiem co robić. Mam 26 lat i 3 miesiące temu urodziłam syna. Po około miesiącu zaczęłam brać tabletki jednoskładnikowe, ponieważ karmię piersią.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy tabletkach jednoskładnikowych takie dwudniowe opóźnienie jest bezwzględnym wskazaniem do stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez co najmniej tydzień, licząc od czasu kiedy Pani wznowi branie tabletek. Pomimo że Pani karmi, co nie "sprzyja" płodności, radziłabym się zastosować do tego zalecenia, jeśli zależy Pani, by nie zajść teraz w kolejną ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!