Co robić z ciągłym kłuciem w boku?

Od kilku lat czułem lekkie kłucie w prawym boku, ale od kilku miesięcy ból jest praktycznie bezustanny. Mogło to wynikać z bardzo kalorycznej diety, także tłustej, ponieważ mam duży, codzienny apetyt. Mimo to pozostaję przy chudej sylwetce. Szczególnie słabo czułem się po tłustych posiłkach i przestałem je spożywać. Wykonałem badanie krwi pod kątem parametrów ALAT, ASPAT i bilirubiny. Są w normie. Tarczyca pod względem TSH, FT3, FT4 też jest w normie. Co mogę zrobić dalej?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

objawy, które Pan opisuje wymagają konsultacji lekarskiej. Badania najczęściej zlecane przy takich dolegliwościach to USG jamy brzusznej, a jeśli ono by nic nie wykazało, być może specjalista wskazywałby na konieczność gastroskopii. Wspomina Pan, że ból utrzymuje się od dłuższego czasu, więc wydaje się, że czas na konkretne działania, które będą zmierzać do ustalenia przyczyny dolegliwości, a następnie jej wyleczenia. Proszę się zgłosić do lekarza internisty lub bezpośrednio do gastrologa. Doraźnie otrzyma Pan najpewniej leki rozkurczowe i przeciwbólowe. Popularne są też leki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Może Pan również sam zadbać o siebie stosując dietę niskotłuszczową, dbając o regularną aktywność fizyczną, a także w miarę możliwości unikanie stresu. Poniższe linki zawierają szerokie omówienie problemu, który Pan sygnalizuje. Zapraszamy do lektury i życzymy zdrowia.

https://portal.abczdrowie.pl/czujesz-klucie-w-prawym-boku-zobacz-o-czym-moze-swiadczyc-wideo

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-prawym-boku-choroby-schorzenia-leczenie

Pod tym linkiem znajdzie Pan wypowiedzi naszych lekarzy i ekspertów, mogą się one okazać pomocne przy planowaniu dalszej diagnostyki.

https://pytania-abczdrowie.wp.pl/pytania/co-moze-oznaczac-u-mnie-to-klucie-pod-zebrami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.